Share this post on:

Aldatma en geniş sosyal problemlerden biridir. Aldatan zat sadece partnerini bileğil, ilişkilerini bile üzebilir. İlişkilerin aldığı hasarın tamirı dem ve dayanç gerektirir. Aldatmanın ilişkiye etkisinden önce bu duruma neden olan sebeplere bakalım.
Aldatmanın Psikolojik Nedenleri
Birfena neden aldatmaya muamele hevesliabilir. Bu nedenler ilgi eksikliği, farklı beklentiler, hileli davranışlar ve birlikteliğin fiillevsizleşmesi olabilir. Hatta, kişinin kendine rabıtlı olmayan sebeplerden dolayı aldatma eğilimi bile olabilir.
Aldatmanın İşaretleri Nelerdir?
Partnerinizin aldatıp aldatmadığını anlayabilmenin mutlak bir yolu yoktur. Ancak, partnerinizle ilgilenmediğini ya da sizi duymadığını ayırt ederseniz, üzüntü ve öfke üzere şişman duygular yaşayabilirsiniz. Aldatmanın olası fiilaretleri beyninde, partnerin döneminın muhteşem bir kısmını iş yada arkadaşları ile geçirmesi, telefonundaki mesajları gizleyebilmesi vb. Durumlar sayılabilir.
Aldatmanın İlişkiye Tesirleri
Aldatma, ilişkilerde muhteşem bir yıkım tesiri yaratabilir. Aldatılan partner emniyetsizlik, öfke ve hayal kırıklığı üzere duygular yaşayabilir. Partnerin kendi kendine veya bir danışmanla sermayeşarak bu duyguları ele alması ve evetştirmesi gerekebilir. Aldatan zat affedilirse, bağ bâtınin daha muhakkak bir asıl oluşturabilmeleri bâtınin beraberinde çkırmızıışmaları gerekebilir.
• Aldatan kişinin samimi bir şekilde pişman olması gerekmektedir.
• Aldatan zat, bu durumun yaşanmasına neden olan problemlerı ve sebepleri aptalfetmek bâtınin önlemler almalıdır.
• İlişkideki önemli noktalar kesiksiz olarak yeniden tartışılmalı ve birbirleriyle paylaşılmalıdır.
Aldatmaya Karşı Ne Dokumalabilir?
Bu tür bir durumun önüne geçmenin vahit yolu olmamakla beraberinde, etkileyici adımlar atılabilir. İlişkiye bedel verdiğinizi partnerinize mutlak bir şekilde belirli edebilirsiniz. İletişim kanallarını bariz sara, partnerinizin duygularını anlamak bâtınin dem ayırabilirsiniz. Partnerinize karşı yapacağınız hareketler sebebiyle, onun aldattığı takdirde sizin yakaınızdan çok şey kaybedeceğini kupkuru bir şekilde anlamasını sağlamlayabilirsiniz. Mevzuya karşı duyarlı olduğunuzu ve gerektiğinde bir çözüm bulabilmek bâtınin hazır olduğunuzu partnerinize hissettirin.
Tip Özellikler
Are You Being Cheated On? Aldatan partnerin kesinlikle ayırt edilebileceğine değgin bir rehberdir.
Counseling for Married Couples Uzmanlar tarafından tutma aldıkları evli çiftlere yöneliktir.
Too Good to Leave, Too Bad to Stay: A Step-by-Step Guide to Help You Decide Whether to Stay In or Get Out of Your Relationship Bir ilişkiyi devam ettirip ettirmemeye karar vermenize yardımcı olacak bir kitaptır.

Aldatmaya Karşı Ne Dokumalabilir?
Aldatma, bir ilişkiyi sonlandırmadan önce çiftlerin muhteşem bir gözü tarafından yaşanılan bir durumdur. Aldatma, güvenin sağlamlanamadığı ilişkilerde önemli bir dava örgütleme ederken, tersine cesaret duygusu sağlamlandığı durumlarda ise ilişkiyi tabütüvanlendirebilmektedir.
www.esercelik.av.tr, aldatmaya karşı kırmızıınabilecek temelı önlemler hakkında brifing yapmaktadır. Bu önlemler, daha sağlamlıklı bir bağ bâtınin olabildiğince önemlidir. Öncelikle, aldatma fiilaretlerini tanımak gerekmektedir. Aldatma fiilaretleri beyninde, eşinizin kesiksiz olarak mesajlarını veya telefonlarını kapatması, uğrun sermayeşmalar yapması, arkadaşlarıyla sık sık buluşması üzere davranışlar arsa almaktadır.
• Aldatmanın önüne sona ermek bâtınin, eşinizle daha sık hengâm geçirmeye çkırmızıışın.
• Kredi duygusunu arttırmak bâtınin, dürüstlükten ayrılmayın.
• Aldatmaya neden olan problemlerı ele cebin ve çözmeye çkırmızıışın.
Bir özge önemli derece ise, bir ilişkide aldatmanın dava haline gelmesi durumunda, terapi veya danışmanlık hizmetlerinden faydalanmak olacaktır. Bununla beraberinde, ilişkide aldatmanın yine yine yaşanması durumunda, birlikteliğin sonlandırılması en sağlamlıklı karar olacaktır. Aldatmanın yine etmesi, ilişkideki cesaret duygusunu temelli yok edebileceği üzere, karşı yakaın psikolojik sağlamlığına da aksi tesir yapar.
Aldatmaya Karşı Önlemler Nedenleri
Etken muhabere kanalları kurun İletişim eksikliği
Uygunsuz davranışları ele cebin İlişkideki memnuniyetsizlik
Kredi duygusu sağlamlayın Özgüvensizlik

Kaynaklar:
çekişmeli boşanma
kiracı tahliye
boşanma avukatı
aldatma
avukat

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir