Share this post on:

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye kayırıcıış, dünya üzerinde belirli alanlarda ülkemizi temsil etmesiyle öne çıhun bir Marifet Kocaı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak boydak başına öne çıhun en oylumlu oranda ilaç mideerik patentinin doğru sahibidir. Bu zamana derece yapmış oldukları buluşlar ve ilaç kolünde çoğu oylumlu adımlarıyla öne çıhun Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çalışmak istediği vadiı bakmak talip Alkoçlar, tutarlığı Metehan Yeşil ile birlikte kurmuş oldukları Ar-Ge adlı yetişekın umumi serıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Ihya Bölgeleri Kanunu’na bakarak insanoğlunun haber kepezarcığının indinde farklı etkenleri birleştirerek artırma çalışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak sistemli bir yapmacık zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Tek Ar-Ge projesiyle kalmak istemeyen esasarı fehvaında ülkesini ruzuşeb temsil fail Alkoçlar, bu zamana derece yaptığı buluş belgesi esasvuruları ile de meşhurdur. 143 tane esasvurulmuş ve 280’den fazla beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların indinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT kısaca acil gelişen vakalarda hızlı sonuç alınmasını sağlayıcı testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Köleübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Marifet Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu fen insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle birlikte yeniden bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Kayranında imdi asıl bir mahir olmasıyla birlikte kimsenin ayrım edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda oylumlu bir öneme sahip olan Alkoçlar, Dünya çapında mevzi edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk kez sürülen flavonol glikozit esaslı bulunmak üzere antiviral üstelikşenin mucididir. Bunun icazetını ise T.C Besin, Kültür ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu üstelikşke tam olarak 21 adet de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise avam ortada en çok buluş belgesi esasvurusunu yaparak Türk Berat Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Marifet Kocaı Ödülü’’ namına mevdutir.
Yaptığı çalışmalarla adamlık geçmişine faydasını hiç az etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı mimarisı sebebiyle hoş medarımaişetlere her yıl imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü sonuçlar elde etse üstelik asla çalışmalarından vazgeçmemiş ruzuşeb olarak kendisini Marifet dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle incitmebeni terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez birlikte bulunmak üzere iyileştirme yönünde geliştirdiği üstelikşkeleri keşfederek adamlık geçmişine oylumlu bir medetı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde dayanıklı bilinmese de bazı zikıymet molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek ödemek gerekirse PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen daha eforlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının değeri ise kestirmece olarak 3 Milyon Dolardır. Tek malum şeylerin üzerinde çalışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çalışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çalışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde bulunan birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu işte de başarılı olmuşdolaşma. Hiçbir kötü (üst ağırlık) özelliği bulunmayan bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de daha sonra ise 25’e benzeyen ülkede ruhsatnameı alınmıştır. Eksiksiz çalışmalarına tam odak çalışan Ar-Ge yetkilileri bu süreçten de başarılı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar sırf Ar-Ge projesiyle ülkemizde daha çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde de biraşkın şirketin iştirak ve kurucu kadrosunda mevzi almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin Kuma Sahibi ve Teknolojiden sorumlu serıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve yatırım kompradoryla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden sorumlu serıdır.
şimal Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Başbuğ Müzahirsıdır.
Belçika’da bulunan HC Pharma adlı bir Eczanenin Dümen Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce buluş belgesi ve geliştirdiği onlarca üstelikşkenin indinde insanoğluna yarayacak medarımaişetler üretmeyi ihmal etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna müteveccih geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle günce hayatta üstıkların geçmesi midein belirli bir dönemı beklesek üstelik bazenları lakırtııcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem de mideerisinden basitçe bir şekilde iyileştirme edebilmek midein bu kullanılıyor. üste seksüel medarımaişetlev bozukluğunu da iyileştirme buyurmak midein kullanılmaktadır. Tek bununla kalmamış hırse karşı mukavim ve eforlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere sahip olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı buluş belgesi esasvurularının 2000 adetine benzeyenın doğru sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı medarımaişetleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet evet. Bu yüzden onun başarısını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çalışsalar da Alkoçlar her dönem kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı konularda hala kanuni haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sebebiyle uzun periyodik kapanmalara ve toplumsal hayattan münezzeh zaruri nesil istirahatlarine sunulan mütebaki dünya toplumlarında biraşkın alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir hız kazanmış durumda.

Mevzuyla dayalı görüşünü beyan fail Spektral Holding Dümen Müesses Eşserı Erdal Can Alkoçlar bu dönem ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı zaruri olarak artması özellikle şahsi bilişim ve teknolojik cihaz inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce icap ilaç, icap mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, imdi dayalı sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz yerine mimarilabilecek en mevsuk katkı, inovasyonu umumi anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna derece desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlamlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç kolünün önde mevrut ismi olarak öne çıkmaktadır. Marifet Kocaı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine oylumlu miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge ve buna müşabih çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz yerine da oylumlu gelişmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Plasman Ar-Ge Şirketinin kurucu tutarlığıdır ve aynı zamanda serıdır. Ülkemizde mevzi vadi öbür fen adamlarından daha çok öne çıkmasının sebebi ise çok oylumlu bir oranda farmasötik üstelikneşelendiren patentinin doğru sahibi olması ve esasvurusunu ilk yaratıcı insan olmasıdır. 2010 senesinden bu yana derece yaptığı duhulimler ve bulmuş olduğu molekülleri umumi olarak insanlığın üs amaçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle incitmebeni vadiında çalışmalarını ruzuşeb yaygınleterek ruzuşeb faydası dokunmaktadır. Türkiye’de biraşkın misil Türkiye Senenin Marifet Kocaı ödülüne layık görülmüştür. Tek ülkemizde değil vatan haricinde kısaca kürevi anlamda da biraşkın ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı devaların kontralığını almıştır. Vasatğı olan Metehan Yeşil ile birlikte hoş medarımaişetlere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çalışmalarını kendi şirketi üzerinde halletmeye devam ediyor. Ülkemiz midein yararlı olmasını düşündüğü devalarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı medarımaişete yarayacak devaları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabil bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabil kavramlar biraşkın farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken müşabih faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye esasladı.

Ülkemizde çalışma gösteren ve bu alanda çalışmaları bulunan Spektral Plasman Bankası Eş Başbuğı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir katılmış fehamet yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik vadiındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok benzeyen zamanda ülkenin doğusunda mevzi vadi bir altın sahası ile birlikte esaslatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki paha değmedarımaişetikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir yatırım aracı olarak kalmasını sağlamlamanın yolunun sabit fehamet veya miktara sahip “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Plasman Bankası Başbuğ Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Kategori’a tabi eroin ruhsatları ile sağlamlanabileceğine ilgi çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Kategori eroin ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak kanuni alt mimarisı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlamlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile dayalı de haber veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni pay modülü(staking) projemize daimaî teminat olarak medarımaişettiraklerimizden Küçük asya Kalsit AŞ’nin kalsit pres ruhsatnameını da vereceğiz. İzmir 6. Tecim Mahkemesi’nin 2021/66 nüshalı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü mesabesinde bir uygulayım teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Yazanak No.sutaş ve 18.06.2020 eser tarihi ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası bulunmak üzere iki endüstriyel hammadde eroin sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten meydana getirilen makaslamaklı açıklamada içtihatlerine mevzi maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sağ Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye oylumlu katılmış fehamet mizan potansiyeline sahip olduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve selen yalıtımı muktezi olan alanlarda kullanılacak olan gereç olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘çekicilikını gerçekleştirdiğimiz pomza eroin sahasının ise katıksız gereç mimarisındaki tıngırluklar sebebiyle yüksek derecede ısı ve selen yalıtımı özelliklerine sahip. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan yüksek oranlarda yalıtım sağlamlıyor.’ değerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi halka bildirme planları olduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili eroin sahalarının tutarlı vadede CRIRSCO kriterlerine mutabık rezerv belirleme raporları düzenlenerek halka bildirmeı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada mevzi vadi detaylara bakarak üste, TBY Holding güzeşte ay İnovasyon Direktörü Alkoçlar nezdinde Alman Dirimlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, güzeşte günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir