Share this post on:

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Güç Alkoçlar Kimdir?
Erdal Güç Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye kocaış, dünya üzerinde muayyen alanlarda ülkemizi oyun etmesiyle öne çıkan bir Bilim Eşı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak hemen başına öne çıkan en şanlı miktarda ilaç bağırsakerik patentinin kazı sahibidir. Bu zamana denli yapmış oldukları buluşlar ve ilaç sektöründe çoğu şanlı adımlarıyla öne çıkan Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çalışmak istediği alanı abartmak isteyen Alkoçlar, ortağı Metehan Yeşil ile yanında kurmuş oldukları Ar-Ge isimli izlenceın genel reisıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na bakarak insanın bilgelik nişanarcığının yanı sıra farklı etkenleri birleştirerek tezyit çalışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak sistemli bir sentetik zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Sırf Ar-Ge projesiyle sürdürmek istemeyen serarı mealında ülkesini durmadan oyun fail Alkoçlar, bu zamana denli yaptığı berat servuruları ile de meşhurdur. 143 adet servurulmuş ve 280’den lüks beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların yanı sıra ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT yani ivedi gelişen vakalarda hızlı sonuç alınmasını sağlayıcı testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Bendeübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Bilim Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu bilgi insanının desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle yanında yine bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Düzlükında bundan sonra asıl bir kompetan olmasıyla yanında kimsenin nüans edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda şanlı bir öneme iye olan Alkoçlar, Cihan çapında taraf edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk posta sürülen flavonol glikozit esaslı tamamlanmak üzere antiviral üstelikşenin mucididir. Bunun icazetını ise T.C Besin, Kültür ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu üstelikşke tam olarak 21 pare de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise halk ortada en çok berat servurusunu yaparak Türk Patent Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Bilim Eşı Ödülü’’ kendisine mevdutir.
Yaptığı çalışmalarla insaniyet evveliyatına faydasını hiç sakat etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı binası sayesinde oflaz aksiyonlere her sene imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü gerilar elde etse üstelik katiyen çalışmalarından vazgeçmemiş durmadan olarak kendisini Bilim dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle kanser terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez yanında tamamlanmak üzere tedavi yuğrunda geliştirdiği üstelikşkeleri keşfederek insaniyet evveliyatına şanlı bir etkiı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde pek bilinmese de bazı kalburüstü molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek ayırmak gerekirse PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen henüz eforlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının kıymeti ise yaklaşık olarak 3 Milyon Dolardır. Sırf bilindik şeylerin üzerinde çalışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çalışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çalışmalarla Sierra Leone isimli devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ isimli yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde kâin birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu işte de sükselı olmuştur. Tek kötü (yer bulaşık) özelliği sıfır bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de henüz sonra ise 25’e yaklaşan ülkede müsaadeı münfailtır. Bütün çalışmalarına tam odak çalışan Ar-Ge yetkilileri bu prosesten de sükselı olarak çıkmıştır.
Erdal Güç Alkoçlar sırf Ar-Ge projesiyle ülkemizde henüz çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde de birfena şirketin ortaklık ve kurucu kadrosunda taraf almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isimli ilaç şirketinin Kuma Sahibi ve Teknolojiden mesuliyetli reisıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve mevduat vasıtayla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesuliyetli reisıdır.
Yıldız Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Başkan Yordamsıdır.
Belçika’da kâin HC Pharma isimli bir Eczanenin El Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce berat ve geliştirdiği onlarca üstelikşkenin yanı sıra insanoğluna yarayacak aksiyonler üretmeyi boşlama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna müteveccih geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA isimli formülasyonu vardır. Özellikle jurnal hayatta yerıkların geçmesi bağırsakin muayyen bir zamanı beklesek üstelik kimiları lakırtııcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem de bağırsakerisinden kolayca bir şekilde tedavi edebilmek bağırsakin bu kullanılıyor. Başkaca eşeysel aksiyonlev bozukluğunu da tedavi kılmak bağırsakin kullanılmaktadır. Sırf bununla kalmamış ode karşı mukavim ve eforlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere iye olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isimli berat servurularının 2000 adetine yaklaşanın kazı sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı aksiyonleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet oldu. Bu yüzden onun süksesını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çalışsalar da Alkoçlar her zaman kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı mevzularda hala kanuni haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sayesinde uzun kesiksiz kapanmalara ve toplumsal yaşamdan uzak zaruri mekân istirahatlarine maruz kalan dünya toplumlarında birfena alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir gayret kazanmış durumda.

Konuyla müteallik görüşünü beyan fail Spektral Holding El Kurulu Eşreisı Erdal Güç Alkoçlar bu devir ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı zaruri olarak artması özellikle şahsi enformatik ve teknolojik alet inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce lüzumlu ilaç, lüzumlu mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, bundan sonra müteallik sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz namına binalabilecek en harbi katkı, inovasyonu genel anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna denli desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sayesinde son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlamlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Güç Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç sektörünün önde gelen ismi olarak öne çıkmaktadır. Bilim Eşı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine şanlı miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Yıldız Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge ve buna menent çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz namına da şanlı gelişmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Mevduat Ar-Ge Şirketinin kurucu ortağıdır ve aynı zamanda reisıdır. Ülkemizde taraf alan öbür bilgi adamlarından henüz çok öne çıkmasının sebebi ise çok şanlı bir miktarda farmasötik üstelikeğlenceli patentinin kazı sahibi olması ve servurusunu ilk fail kişi olmasıdır. 2010 senesinden bu yana denli yaptığı başlangıçimler ve bulduğu molekülleri genel olarak insanlığın zemin amaçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle kanser alanında çalışmalarını durmadan ferahleterek durmadan faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birfena kat Türkiye Senenin Bilim Eşı ödülüne layık görülmüştür. Sırf ülkemizde değil memleket haricinde yani kürevi anlamda da birfena ödülleri alarak bulduğu farklı ilaçların içinlığını almıştır. Vasatğı olan Metehan Yeşil ile yanında oflaz aksiyonlere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çalışmalarını kendi şirketi üzerinde hayata geçirmeye devam ediyor. Ülkemiz bağırsakin yararlı olmasını düşündüğü ilaçlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı aksiyone yarayacak ilaçları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabil bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabil kavramlar birfena farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken menent faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye serladı.

Ülkemizde hareket gösteren ve bu alanda çalışmaları kâin Spektral Mevduat Bankası Eş Başkanı Erdal Güç Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir eklenmiş ölçü yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik alanındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yaklaşan zamanda ülkenin doğusunda taraf alan bir altın sahası ile yanında serlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki hediye değaksiyonikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir mevduat aracı olarak kalmasını sağlamlamanın yolunun çakılı ölçü veya miktara iye “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Mevduat Bankası Başkan Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Kategori’a basıcı maden ruhsatları ile sağlamlanabileceğine özen çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Kategori maden ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak kanuni ast binası ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlamlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile müteallik de bilgelik veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni hisse modülü(staking) projemize daimaî teminat olarak aksiyontiraklerimizden Rum Kalsit AŞ’nin kalsit işletme müsaadeını da vereceğiz. İzmir 6. Tecim Mahkemesi’nin 2021/66 skorlı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon avro mesabesinde bir uygulayım teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Rapor No.deniz ve 18.06.2020 yapıt tarihi ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası tamamlanmak üzere dü endüstriyel hammadde maden sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten meydana getirilen alfabelı açıklamada telakkilerine taraf verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sıhhatli Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye şanlı eklenmiş ölçü sağlama potansiyeline iye bulunduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve ün yalıtımı lazım olan alanlarda kullanılacak olan malzeme bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘çekicilikını gerçekleştirdiğimiz pomza maden sahasının ise tabii malzeme binasındaki zifosluklar sayesinde erdemli derecede ısı ve ün yalıtımı özelliklerine iye. Bu özelliği sayesinde kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan erdemli oranlarda yalıtım sağlamlıyor.’ değerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Güç Alkoçlar ise şirketi bölüt sunu planları bulunduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili maden sahalarının orta vadede CRIRSCO kriterlerine yarar rezerv tespit raporları düzenlenerek bölüt sunuı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada taraf alan ilimlara bakarak hatta, TBY Holding geçen ay İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar gözetiminde Alman Dirimlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili bitkisel ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, geçen günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir