Share this post on:

Paylaşımlı hosting adı da kullanılmaktadır, bu tür sistemlerde bir numara bir takdimci üzerinde, sunucunun bant makroliği ve fiziki gücüne bakılırsa bir küme adetda hosting barındırılabilir, güfte gelimi yaklaşık bir hane bilgisayarından oluşturulacak bir takdimci 100 pare linux hosting barındırılabilirken markalı ve takdimci olarak üretilmiş özel makinalarda sitelerin standart ve yüce yoğunluklu olmadığını düşünürsek 1000’den bir küme hosting hesabı açılabilir.

Co-Location / Sunucu Bulundurma
Bu hizmette hizmeti takdimci bant makroliği evet da trafik, eğer varsa çarpıcılık ücreti eğer talep ediliyorsa kurulum ücreti olarak temin edersiniz, kurulacak nominalm ve lisansların da ücretleri anlaşhamur ilgilı olarak sizin önlamanız müstelzim ücretlerdir, bunun haricinde fiziki olarak sunucuyu çaldatmaışır durumda data centera teslim buyurmak durumundasınız.

Reseller / Bayi
Shared hosting / Kolektif sunucularda da bu iş sunulabilir, zaten almış olduğunız hosting paketi bayi paketi evet da reseller adı şeşnda bulunmakta ve mafevkda yazdığımız paylaşımlı hosting sunucularında kullanılmaktadır, burada bir numara fark size ilgilendiren bir sınır dahilinde bir den bir küme hosting hesabını kendi panelinizden kendi kendinize hevesliabilmenizdir.

Dedicated Hosting / Kiralık Sunucu
Bu hizmette talep ettiğiniz takdimci anlaşmanıza ilgilı olarak sizin adınıza temin edilir, temelı firmalar bu hizmetin anlaşmasını misak bitiminde sunucunun size ilgilendiren olacağı tahüdünü verebilirler, olağan şartlarda fiziki makinanın yaklaşık maliyetini ve buna ilgilı olarak bant makroliği ve çarpıcılık ücretini hassaten ödersiniz.

Virtual Dedicated Hosting / Mevhum Kiralık Sunucu
Bu hizmette talep ettiğiniz takdimci anlaşmanıza ilgilı olarak sizin adınıza fiziki bir takdimci üzerinden menşe paylaşımı yöntemi ile sağlamlanmaktadır. Burada kullanacağınız menşe CPU, RAM ve HDD olarak size berlitilmekte ve fiziki takdimci üzerinden size ayrılmaktadır.

hosting

sanal sunucu

reseller

tema

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir