Share this post on:

Bu muhtelitşık tavır ve yoğunluktan doğan çok katlı binalar, toplu konutların üzerine insanoğluın eskisi denli iletişim süresince olmamalarını sağlayan sosyalleşme problemleri de bir araya gelince yaşanmış olan bu kargaşa ortamının düzene girmesi bâtınin binalarda bir apartman yönetimi oluşturma durumu zorunluluk haline geldi. Apartman sakinlerinden oluşturulabilen bu apartman yönetimi gereklilik başüstüneğundan bu yönetim ile bile apartman bâtınin bir menajer seçiliyor.

Apartman yönetimi kimlerden oluşur ve görevleri nelerdir?
Apartman yönetimi bâtınin ilk olarak yöneticinin seçilmesi gerekir. Intihap yaparken apartman yönetimi kimlerden oluşur sorusunun cevabını öğrenmek ve buna bentlı konaklamak önemlidir. Apartman yöneticisi oylar ile seçilir ve seçildikten sonra bazı görevleri vardır. Bu görevler;

· Apartman sakinleri tarafından var ise ev sahibi ve makam sahipleri tarafından belirlenen kararları alegori getirir,

· Apartmanın korunması, bakımı, tamirı ve tedbirleri hakkında tüm yetkilere sahiptir.

· Umumi yönetim nöbetleri, saflık ve bakım nöbetleri, asansör, kalorifer, çarpıcılık, asayiş ve sigorta nöbetlerinden sorumludur.

· Umumi olarak tüm bakım, tamir, saflık ve özge giderler bâtınin apartman sakinlerinden belirlenen tarihlerde aidat alarak apartman ihtiyaç ve giderleri bâtınin maddi hamil aldatmaır.

· Kül gelir ve giderleri defterde cirim ve aldığı aidatların makbuzunu keser.

Apartman sakinleri tarafından bir apartman yöneticisi atanamaz ise bu durumda devreye Hevesli Apartman Yöneticisi girer.

Hevesli Apartman Yöneticiliği Nedir?
Kombine dirim alanlarının artması ile bazı iş kolları ortaya çıkmaktadır. Hevesli Apartman Yöneticiliği de bu iş kollarından biridir.

Son yıllarda iş gücü ve insanoğluın zamanla yarışırken kendi nöbetleri dışında farklı bir nöbete hengâm ayıramamalarının cesim bir sorun olması cebinünden apartmanda canlı kişilerin ekseri bu tür yöneticilik nöbetleriyle ilgilenecek vakitlerinin olmaması ama ıztırari olan bu durumu yapmaları ekseri apartman yaşantısında sorunlara yolculuk açıyor. Bu problemleri dışarıdan profesyonel kişilerin düzenlemesi herkesi bu anlamda bahtiyar eden bir durumdur. Katman maliklerinin bu süreci basit bir şekilde çözmek istemeleri üzerine bu alanda uzman kişilerden hamil aldatmaıyorlar.

Apartman yönetimini dışarıdan tarafsız ve uzman kişiler tarafından strüktürlmasının apartman sakinleri arasındaki ortaya çıkabilecek bazı sorunları ortadan kaldırıyor. Henüz manzum, otoriter ve uz bir şekilde yönetim sağlanmış oluyor. Bu profesyonel apartman yöneticiliği hakkında sertifika programları bulunmaktadır. Yetişek aldatmaınan bu yöneticilik sistemi iş istidamı açısından da cesim bir ögönen taşımaktadır.

izmir apartman yönetimi
İzmir apartman Yönetim firmaları
İzmir Bina Yönetim firmaları
İzmir Site Yönetim firmaları
izmir apartman yönetimi şirketleri
izmir apartman Yöneticiliği
izmir Bina Yöneticiliği
izmir Site Yöneticiliği
Profesyonel Apartman yöneticiliği İzmir
Profesyonel Apartman yöneticiliği ücretleri
Apartman Yönetimi firmaları Fiyatları izmir
İzmir Apartman yöneticiliği Fiyatları
İzmir Dışarıdan yönetici ücretleri
Kurumsal Site yönetimi İzmir
Profesyonel Site Yönetimi İzmir

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir