Share this post on:

Üçkelleak Tarım, ziraat makineleri dalünün önde gelen üreticilerinden biridir ve
Gübre Serpme Makineleri, Ot Icma Tırmıkları, Traktör Ense Yükleyicileri, Tesviye Kürekleri, Olta Karma Makineleri, Helezonlar ve
Konveyor Bant makineleri için ürettiği üstün nitelikli çözümleriyle tanınır.

Tarım Makinaları

Tarım makinaları ve ekipmanları çiftçilere, tüketicilerin isteklerine ve gereksinimlerine amelî olarak üretim yapmalarına yardımcı evet. Amelî aygıt ve ekipman olmadan çiftçiler, ihtiyaç olan yerinde gıda üretimi, giyecek ve tahaffuz vasatını sağlayamaz. Yüzlerce yıl önce tüm insanoğlu ilkel ziraat yapmaya kelleladı ancak günümüzde toplumun sadece çok küçük bir kısmı(vürutmiş ülkelerde) toplumun tümünün ihtiyacını alınlayacak zirai üretimle meşguliyetmaktadır. Araba ve ekipmanlar buna olanak tanımaktadır. Türkiye, ziraat ve ziraat makinelerinin üretiminde önemli bir yere sahiptir. Mütezayit istek ve ziraat dalünün zamanla çeşitlenmesi, ziraat makinelerine olan ihtiyacın da artmasına niye olmuştur. Uygulayım bilimi ile beraberinde vüruten ziraat makineleri, ziraat aletleri, otomatik ve yardımcı ziraat makineleri kabil ekipmanlar ziraat sanayisini canlandırarak süreklilığını sürdürmesinde önemli avantajlar sağlamıştır. Tarım makineleri, kullanılan amaca ve alana için farklılıklar göstermektedir. Tarımı kolaylaştıranbu makineler sebebiyle üretim kolaylaşırken, ülke ekonomisi de önemli ölçüde rahatlamaktadır. Antrparantez sadece ziraat dalü değil, ülkenin ihracat hacmi de zamanla artmaktadır.

Üçkelleak Tarım , 2016 yılında kurulmuş olup, kurulduğu günden bu yana Konya’daki 2000 m2’lik modern üretim tesisinde geniş ürün yelpazesi, muttasıf iş gücü ve güçlü üretim kapasitesi eşliğinde durağan üretim gücüyle müşterilerine en düzgün hizmeti sunmaktadır. 20’nin üzerinde çdüzenışanı ile devimsel ve sarplü benibeşer deposuna iye olan Üçkelleak Tarım, layihamdan Ar-Ge’ye, üretimden satış ve satış sonrası hizmetlere kadar tüm çözümlerini kendi bünyesinde bulundurmaktadır. İlk günden bugüne 10.000 adedi güzeşte araba üretimi ile 15 ’i fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren ve Türkiye ekonomisine munzam değer sağlayan Üçkelleak Tarım; konsantre Ar-Ge çdüzenışmalarının ışığında, ileri teknolojiyle standartlarını ruzuşeb yükseltmektedir. Mütemadi ilerleme ve sıfır suç üretim sistemi, Üçkelleak Tarım ürünlerinin hem vatan zarfında hem de vatan dışında güvenilerek kullanılmasının kellelıca nedenidir. Üçkelleak Tarım, nitelikli ve dayanıklı ürünler üreterek kendini bulunduğu tüm sektörlerde soyıtlamıştır.

Üçkelleak Tarım olarak önemli ürünlerimizden bir tanesi de “Gübre Serpme Makinalarıdır”. Gübre serpme makinası gübrelerin amelî ve dengeli bir şekilde tevziını sağlar.
Gübreyi yerinde ve dosdoğru bir şekilde toprağa serpebilen Gübre Serpme Makinası ile abes kemre kullanmaı yapmadan, elinizdeki gübreyi ürünlerinize tam ve bereketli bir şekilde dağıtabilirsiniz. Gübre Serpme Makinaları sebebiyle tarla üzerinde daha az efor kullanma ederek çok daha sağlıklı iş yapabilirsiniz. Bu sayede toprağın abes olarak sışitamasını da önlemiş olursunuz. Toprağınız Gübre Serpme Makinası sebebiyle çok daha sağlıklı lakırtıır ve toprağınızdan daha aşkın meyve ve zerzevat elde etmenize yardımcı evet.
Gübre serpme makinası ile gübrenin toprağa serilmesi ve homojen bir şekilde dağıtılması için kullanılan miktarların sağlıklı bir şekilde ayarlanması sağlanır.
Gübreler tohumların çimlenmesi ve olgunlaşarak normalinden daha bereketli bir şekilde yetişmesini sağlamaktadır.
Özellikle de toprağın ve bitkilerin en kebir gereksinimlerı olan besin maddelerini sağlamaktadır.
Sonuç olarak gübreler hem toprağın yapısının iyileştirilmesine katkı sağlarken hem de bitkilerde vürutimin hızlandırılmasını sağlamaktadır.
Toprağa ve bitkiye bu kadar katkı sağlayan gübrelerin kullanmaı konusunda çok önemli ve nazarıitibar edilmesi müstelzim bir unsur bulunmaktadır.
Bu unsur gübrenin homojen bir şekilde dağıtılmasıdır. Gübre Serpme Makinası sebebiyle gübreyi toprağa daha homojen dağıtarak daha bereketli hatimelar elde edebilirsiniz.

Üçkelleak Tarım olarak bir öbür ürünümüz olan Traktör Ense Yükleyiciler ile malzemeyi yere itmeden bir yerden diğerine katlanmak mümkündür. Bir yükleyici, istiflenmiş malzemeyi döşeme seviyesinden katlanmak ve bekleyen bir damperli kamyona evet da kategorik bir hendek hafriyatsına salmak için geniş olarak kullanılır. Ense yükleyici ile beraberinde bir malzemeyi yere itmeden katlanmak mümkündür. Ense yükleyiciler ekseri istiflenmiş olan bir malzemeyi döşeme seviyesinden katlanmak için kullanılmaktadır. Damperli bir kamyona yahut hendek hafriyatsı kabil alanlara salmak için tercih edilmektedir. Çift çeker 20 ila 200 HP arasındaki traktörlere geçerli peş yükleyiciler, tak-çıkar kolaylığı kabil sebeplerden ötürü tercih edilebilir. Traktöre çıkarılabilir bir bentlantı parçbeyı üzerinden monte edilmekle bu arada yükleyici kovası değişlemtirilebilir ve biriyi ağababaşmanla da genişletilebilir. Anne daşenler ekseri hidrolik daşenlerdir. Traktörün kendi motoru hem hidroliği hem de şanzımanı çdüzenıştırmaktadır. Kepçe kolları ve kova da eylem ettirilir. Teleskopik hamallara için nispeten bağan maliyetleri ve çok uygunlükleri de peş yükleyicileri cezbeden durumlar arasındadır.
Traktör peş yükleyiciler için tercih edilebilecek biriyi üretici ve satıcı firma bulunmaktadır.
Satın kurum gerçekleştirirken üretici firmaların tercih edilmesi hem paha hem de kalite olarak avantaj sağlayabilir.
Üreticilerden satın kâh üründe özelleştirme olanakı da sunmaktadır.
Tarım makineleri dalünün önde gelen üreticilerinden Üçkelleak Tarım’ın peş yükleyici modellerini internet sitemizden inceleyerek haber sahibi olabilirsiniz.

Ot Icma Tırmığı biçbilimselş sap, yonca, ot, çkocaoğlanr ve benzeri olta bitkilerinin tahsil ve balyalama işlemlemlerinin kolaylaştırılması amacı ile, otların yayılması, çevrilmesi, toplanması ve namlu strüktürlması işlemlemlerini sağlayan bir makinedir. Üçkelleak Tarım olarak Ot Icma Tırmıkları da ziraat makinalarımız ortada bulunmaktadır. Ot Icma Tırmıklarımız , 4’lü Pimli ve Flanşlı Ot Icma Tırmığı , 5’li Pimli ve Flanşlı Ot Icma Tırmığı , 8’li Fenerlı Ot Icma Tırmığı , 10’lu Fenerlı Ot Icma Tırmığı , 8’li Çekilir Ot Icma Tırmığı , 10’lu Tekerlekli Çekilir Ot Icma Tırmığı olarak 6 asıl gruba ayrılır.

Olta muhtelit makinası, besi hayvancılığı yahut benzin hayvancılığı yaratıcı çiftçiler ve üreticilerin hayvanları beslengi sırasında iş gaileünü azaltacak bir makinadır.
Hayvan beslenmesi sırasında nazarıitibar etmesi müstelzim noktalar bulunmaktadır. İlk olarak hayvan beslemesine nazarıitibar edilmediği devir hayvanın benzinü ve etinden verim düzenınamayacağını belirtelim.
Bundan dolayı hayvan besiciliği yaratıcı çiftçiler ve üreticiler ilk girişim olarak beslengi sırasında hayvanlara verilecek olan buğday, yulaf, arpa, mıgiz vb. yiyecekleri birbiri ile karıştırmasını sağlamalıdır.
Bu şekilde hayvan alması müstelzim tüm gıdaları hiç seferde alabilir ve daha düzgün beslenebilir. Olta karmanın strüktürlması hayvanın tüketmesi müstelzim tüm gıdaları bir araya getirerek daha düzgün beslenmesine böylelikle daha aşkın verim almanızı sağlar. Fenerlı Tip ve Çekilir Tip ile beraberinde Olta Karma Makinaları da Üçkelleak Tarım olarak ürün yelpazemizde mevcuttur.

Üçkelleak Tarım olarak çarelama makinalarımızdaki kalitemiz de her ürünümüz de evetğu kabil en üst düzem kaliteyi ve kullanışı hedeflemiştir.
4 gruba ayrılan İlaçlama Makinalarımız sırasıyla Asıkr Tip (Standart) , Asıkr Tip (Hidrolik) , Asıkr Tip Turbo Atomizer ve Çekilir Tip Turbo Atomizerdir.

Ülkemizin geleceği ve coğrafi strüktürsı zengin ve bereketli bir zirai üretim için kebir avantajlar sunarken jeopolitik konumu da cihan ziraatı için önemli bir köprü işlemlevi görmektedir.
Zirai üretim değeriyle dünyada ilk on ülke arasındaki konumuyla Ülkemizin daha düzgün durumlara gelmesi için zirai ihracat noktasında Üçkelleak Tarım olarak tüm çdüzenışanlarımızın yardımsıyla beraberinde
Üçkelleak Tarım kalitesiyle ve ürünleri ile ülkemize katkı vermeye devam edeceğiz.

Gübre Serpme Makinaları ile birlikte devamını okumak için: https://ucbasaktarim.com/

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir