Share this post on:

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, şiddetli lisans eğitimini Kıymet Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine El ve Kuruluş yerında İstanbul Okumuş Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye kolünde marka tesisu, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’de ilk sefer önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise kuruluşlanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 seneından hasetmüze derece terbiye kolünde sülale olarak biraşkın markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En muhteşem ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden mebdelayarak dünya geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, konuşma, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası etken çhileışmalar yürüten KALKO, biraşkın futbol, sepet topu çakerübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene başkanlık yaptığı dönemde tam 32 sene sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde vaziyet aldığı Kocamançekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların taliı esna Türkiye’nin en muhteşem özel okul ve kurs derneği olan TÖDER’de 6 senedir idare kurulunda vaziyet almaktadır.

KALKO, terbiye yerında yaptığı muvaffakiyetlı duhulimlerden dolayı biraşkın deri, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Terbiye Girizgâhimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu sosyal teavün vakfında terbiye yerında projeler yürütmektedir. Her sene biraşkın öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Resul Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve beş ile beraberinde öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Terbiye Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir