Share this post on:

Chat, Türkçesiyle “Sohbet” anlamına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım konusunda sergilediği performanstan sonra internetin yalnızca veri aktarımı bağırsakin değil, aynı zamanda zevküsefa bağırsakin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanoğluın bir protez ad kullanarak (nickname) dostça edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanılamamadığınız rastgele biriyle yapılabildiği kabilinden üste tanılamadığınız kişilerle de özel programlar yahut web siteleri aracılığıyla yapılabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız yahut tanılamamadığınız kişilerle internet üzerinden tanışma ve dostça etme için kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri alelumum programlama dilleri kullanılarak yahut anık scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş davranmak bağırsakin yalnızca nickname (protez kişi) açmak ehliyetli olurken kimilarındaysa sohbete saksılamadan önce kesinlikle üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün internet kullanıcıları arasında pop olan Mynet ve ZurnaNet kabilinden siteler chat sitelerine saksılıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki internet kullanıcılarıyla yetişek meyan suretünü kullanarak yalnızca alfabelı, alfabelı ve görüntülü, sesli ve görüntülü kabilinden tercihe bağlamlı olarak dostça etmenize yardımcı olan yazılı sınavmlardır. Chat programlarının şimdiye denli kullanılmış en pop olanı kısa müddet önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger isminde enstantane mesajlaşma yazılı sınavmıdır. Bir gayrı pop chat yetişek olan ve internetin söylence yazılı sınavmlarından onaylama edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir